گروه: سناد
تاریخ: ۱۹:۰۵ :: ۱۳۹۷/۰۸/۰۶
چند نکته در خصوص دریافت دفتر آمار از سامانه سناد

این روزها روزهای گرفتن دفتر آماره ، مثل همیشه با فن آور همراه باشید ، اول از همه عرض سلام و خداقوت دارم خدمت کلیه همکاران خودم که با قدرت راه رو ادامه میدن . زیاد پر حرفی نکنم برم سراغ نکات مربوط به دریافت دفتر آمار .

این روزها روزهای گرفتن دفتر آماره ، مثل همیشه با فن آور همراه باشید ، اول از همه عرض سلام و خداقوت دارم خدمت کلیه همکاران خودم که با قدرت راه رو ادامه میدن . زیاد پر حرفی نکنم برم سراغ نکات مربوط به دریافت دفتر آمار .

مدیران محترم حتما دقت داشته باشند، آمار دانش آموزی شما در دفتر آمار باید با آمار دانش آموزی در دفتر امتحانات سال آینده که قرار است شهریور ۹۸ گرفته شود باید تطابق داشته باشد . یعنی همین دانش آموزان باید در توصیفی / راهنمایی / دانا دریافت شود .

اگر دانش آموز ترک تحصیل کرده دارید (از اول مهر تا الان نیومده ) ، همین الان از شر اش راحت بشید . با هماهنگی مسئول سناد در اداره آموزش و پرورش منطقه شما ، آزادسازی دانش آموز را بزنید .

نکات دریافت دفتر آمار :

۱- از گوگل کروم استفاده کنید .

ما کارشناسان فناوری ادارات به مدارس توصیه میکنیم که روی رایانه خود ، هم مروگر گوگل کروم داشته باشند و هم مرورگر فایرفاکس . بعضی از قسمت های سناد با فایرفاکس بهتر کار میکنه و بعضی از قسمتهای دیگه با کروم . برای دریافت دفتر آمار بهتر است از کروم استفاده کنید .

۲- آدرس منزل دانش آموزان را چک کنید . 

به دلیل اینکه در طول سال و احتمالا سالهای آینده نیاز داشته باشید به هر دلیلی به دفتر آمار مراجعه کنید و با شماره تلفن خونه دانش آموز تماس بگیرید و یا شماره تلفن را در اختیار اداره آموزش و پرورش قرار دهید ، نیاز هست تا اطلاعات دقیق و درست در این قسمت نوشته شود تا بعدن راحت باشید . میدونم تعداد ۳۰۰ دانش آموز خیلی زیاده ، ولی میتونید با تقسیم کردن کار و زمان بندی درست ، کم کم اینهمه آدرس را تایپ کنید . به زحمتش می ارزه .

۳- دانش آموز دیرآموز دارید ؟ حتما چک کنید .

به دلیل بعضی از مشکلات سامانه سناد ممکن است دیرآموز بودن دانش آموز در دفتر آمار قید نشود . برای اینکه در دفتر آمار دیرآموز بودن دانش آموز در دفتر آمار قید شود ، نیاز هست تا شما “تایید ثبت احوال” این دانش آموز را لغو کنید . برای اینکار ابتدا از قسمت مدیریت دانش آموزان  بر روی گزینه لیست دانش آموزان کلیک کرده و از لیست بر روی نام دانش آموز کلیک کنید . بر روی ذره بین کنار کدملی دانش آموز کلیک کنید و در صفحه جدید بر روی گزینه سبز رنگ “لغو تایید ثبت احوال” کلیک کنید و بعد از چک کردن مشخصات دانش آموز بر روی گزینه ثبت در انتهای صفحه کلیک کنید .

۴- ابعاد کاغذ ( Paper Size ) را چک کنید .

بعد از ثبت آدرس محل سکونت تمامی دانش آموزان میتوانید بر روی گزینه “خروجی دفتر آمار” کلیک کنید و در صفحه جدید بر روی آیکون پرینتر کلیک کنید . چون با مرورگر کروم میخواهید پرینت بگیرید ، در سمت چپ تنظیمات مربوط به پرینتر نمایش داده میشود . بر روی گزینه (More Setting) کلیک کنید تا تنظیمات پیشرفته تری به شما نمایش داده شود . حتما دقت داشته باشید ابعاد کاغذ (Paper Size) بر روی ( A4 ) تنظیم شده باشد . چنانچه بر روی ( Letter ) قرار دارد تغییر دهید . 

۵-تیک مربوط به پرینت پشت رو ( Two Side ) را بردارید .

در قسمت مربوط به تنظیمات پرینت احتمالا گزینه ای به اسم ( Two Side ) مشاهده میکنید ، با کلیک کردن بر روی این گزینه پرینتر پشت و رو کاغذ را پرینت خواهد کرد ، پس تیک این گزینه را بردارید .

۶- ابعاد و بزرگنمایی صفحه ( Scale ) را بررسی کنید .

در قسمت مربوط به تنظیمات پرینت در مرورگر کروم ، یه قسمتی هست برای بزرگنمایی و مقیاس بزرگنمایی ( Scale ) این قسمت باید روی عدد ۱۰۰ تنظیم باشد تا میزان زوم پرینت روی صد در صد باشد .

بر روی گزینه آبی رنگ پرینت کلیک کنید و با خیال راحت سایر کلاسها رو هم به همین روش پرینت بگیرید .


برای دریافت آخرین اخبار و آموزش های فناوری مدارس و آموزش و پرورش با فن آور همراه باشید و کانال سروش ما را دنبال کنید .

 

دیدگاه ها بسته شده اند.