پنج روش برای انتخاب متن در ورد و سایر نرم افزارها
تاریخ: ۲۰:۳۳ :: ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
۵ روش برای انتخاب متن در ورد

روش‏‌های بسیار زیادی برای انتخاب متن در نرم افزار ورد وجود دارد. در آموزش زیر به‌صورت مختصر برخی از این روش‌ها که به نوعی در انتخاب سریع متون می‌تواند به شما کمک کند را بیان کرده‌ایم.

روش‏‌های بسیار زیادی برای انتخاب متن در ورد وجود دارد. در آموزش زیر به‌صورت مختصر برخی از این روش‌ها که به نوعی در انتخاب سریع متون می‌تواند به شما کمک کند را بیان کرده‌ایم. با فن آور همراه باشید .

۱- انتخاب سریع کلمه

برای انتخاب یک کلمه با دوبار کلیک کردن ( دو مرتبه کلیک چپ پشت سرهم ) بر روی بخشی از آن کلمه، کل آن کلمه انتخاب می‌شود.

برای انتخاب چندین کلمه باهم به دلخواه، بعد از انتخاب کلمه‌ی اول با پایین نگه داشتن  کلید Ctrl  کلمات دیگر را انتخاب می‌کنیم. دقت داشته باشید تا زمانی که کلید Ctrl را نگه داشته‌اید کلماتی که انتخاب می‌کنید باهم انتخاب می‌شوند.

۲- انتخاب سریع یک جمله

جهت انتخاب یک جمله ( متنی که با نقطه به اتمام می‌رسد) کلید Ctrl را پایین نگه داشته و روی یک کلمه از کلمات آن جمله کلیک چپ می‌کنیم به این ترتیب کل آن جمله انتخاب می‌شود.

۳- انتخاب سریع یک پاراگراف

اگر اشاره‌گر موس را روی یک کلمه قرار دهیم و سه مرتبه پشت سرهم کلیک چپ کنید یک پاراگراف انتخاب می‌شود.

۴- انتخاب سریع قسمت دلخواهی از متن

اگر بخواهیم قسمتی از متن را از یک کلمه تا کلمه‌ی دیگر را به دلخواه انتخاب کنیم ابتدا اشاره‌گر موس را در ابتدای کلمه‌ی اول قرار داده سپس با پایین نگه داشتن کلید Shift   در انتهای کلمه‌‌ی دوم کلیک می‌کنیم. به این ترتیب کلیه متون بین این دو کلمه انتخاب می‌شوند.

۵- انتخاب سریع متن‎‌های هم جنس (با فرمت یکسان)

فرض کنید می‌خواهید متنی که فرمت خاصی دارد را در کل سند انتخاب کنید. برای مثال متنی دارید که کلمه “تایپایران” به صورت بلد یا با فونت خاصی نوشته شده است برای انتخاب متن‌هایی با فرمت مشابه این  کلمه در کل سند، ابتدا اشاره‌گر موس را بر روی این کلمه قرار داده و از سربرگ Home بخش Editing بر روی گزینه Select کلیک می‌کنیم. از گزینه‌های موجود Select All Text With Similar Formatting را انتخاب می‌کنیم بدین ترتیب کلیه متون با فرمت مشابه کلمه‌ی مورد نظر انتخاب می‌شوند.


برای دریافت آخرین اخبار و آموزش های فناوری مدارس و آموزش و پرورش با فن آور همراه باشید و کانال سروش ما را دنبال کنید .

دیدگاه ها بسته شده اند.