برای ثبت اطلاعات والدین در سامانه سناد باید چیکار کرد؟؟
گروه: سناد
تاریخ: ۲۲:۳۵ :: ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
آموزش ثبت اطلاعات والدین در سامانه سناد

با توجه به تغییراتی که اخیرا در سامانه سناد ایجاد شده ، لازم است مدیران مدارس تمام مقاطع برای ثبت اطلاعات والدین (اطلاعات شناسنامه ای و سایر مشخصات فردی ) و دانش آموزان و دبیران در سامانه سناد اقدام نمایند . با سایت فن آور همراه باشید با آموزش ثبت اطلاعات والدین در سامانه سناد .

با توجه به تغییراتی که اخیرا در سامانه سناد ایجاد شده ، لازم است مدیران مدارس تمام مقاطع برای ثبت اطلاعات والدین (اطلاعات شناسنامه ای و سایر مشخصات فردی ) و دانش آموزان و دبیران در سامانه سناد اقدام نمایند . با سایت فن آور همراه باشید با آموزش ثبت اطلاعات والدین در سامانه سناد .

در اولین قدم به ثبت اطلاعات والدین و دبیران در سامانه سناد می پردازیم تا در مرحله ثبت اطلاعات دانش آموز با خطا روبرو نشویم و فرآیند ثبت نام سریعتر پیش رود .

قدم اول : ثبت اطلاعات والدین و دبیران :

در سامانه سناد در منوهای سمت راست بر روی گزینه مدیریت دانش آموزان کلیک کنید (شماره یک) و در زیر شاخه ها به دنبال گزینه مدیریت اطلاعات شناسنامه ای بگردید (شماره دو) .

در صفحه جدید باز شده ، بر روی ثبت مشخصات شناسنامه ای کلیک کنید (شماره سه) .

در پنجره بعدی، در کادر مشخص شده کدملی را به صورت صحیح وارد کنید و دکمه سبز رنگ ادامه را کلیک کنید.

در قسمت مشخصات اصلی توجه داشته باشید تمام موارد کامل شود . معمولا نام پدرِ والدین (نام پدرِ پدر دانش آموز و یا نام پدرِ مادر دانش آموز) و گاها وضعیت تاهل اشتباه ثبت شده است . تمام مشخصات را چک کنید .

در قسمت پایینی صفحه ، در قسمت مشخصات اختیاری تمام موارد غیر از ایمیل ، کامل شود. سپس بر روی گزینه ثبت و ادامه کلیک کنید .  با این کار کد ملی والدین و دبیران در سامانه سناد ثبت می شود و در سایر قسمت های سامانه میتوان از این کدملی ها استفاده کرد .

قدم دوم : ثبت اطلاعات دانش آموز و بررسی ثبت نام :

بعد از ثبت نام سیستمی و قطعی دانش آموزان در مدرسه و تعیین پایه (آموزش تعیین پایه در انتهای این فایل آموزشی قرار دارد) به قسمت لیست دانش آموزان بروید . ( مدیریت دانش آموزان > لیست دانش آموزان ) دکمه جستجو را کلیک کنید تا تمام دانش آموزان نمایش داده شود .

بر روی هر دانش آموز راست کلیک کنید و گزینه open link in new tab  را کلیک کنید تا صفحه مشخصات دانش آموز در یک زبانه نمایش داده شود .

در صفحه جدید بر روی ذره بین مقابل کدملی کلیک کنید تا صفحه مخصوص ویرایش اطلاعات دانش آموز نمایش داده شود .

در صفحه جدید تمام موارد قید شده را کامل کنید . به دلیل اینکه تمام اطلاعات والدین دانش آموزان در مرحله قبلی در سامانه سناد ثبت شده است به راحتی میتوان در این مرحله از کدملی والدین استفاده کرد .

بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید تا تغییرات ایجاد شده اعمال شود .

قدم سوم : کلاسبندی :

بعد از گذراندن تمام مراحل بالا ، برای کلیه دانش آموزان می توانید اقدام به کلاسبندی کنید . (آموزش کلاسبندی در روزهای آتی از طریق همین سایت ارسال خواهد شد ) .

 

آموزش تعیین پایه (مخصوص مقاطع ابتدایی و متوسطه اول) :

بعد از ثبت نام دانش آموز از قسمت ثبت اطلاعات دانش آموز جدید ، دانش آموز در مدرسه شما ثبت خواهد شد ولی نیاز هست تا تعیین پایه شود .

برای این منظور به قسمت مدیریت دانش آموزان رفته و بر روی گزینه لیست دانش آموزان کلیک کنید سپس پایه را بر روی گزینه “بدون پایه” قرار دهید و دکمه جستجو را فشار دهید .   

در روبرو نام هر دانش آموز ، دکمه عملیات وجود دارد که میتوانید با کلیک بر روی آن و انتخاب گزینه “ارتقا به پایه بالاتر ” دانش آموزان را تعیین پایه کنید .

 

نکات قابل توجه :

  • موارد تکمیلی از طریق اطلاعیه های سناد و اتوماسیون اداری و سایت فن آور اطلاع رسانی خواهد شد .
  • ممکن است در مراحل ثبت اطلاعات با خطای مواجه شوید ، این خطا با تکمیل تر شدن سامانه برطرف خواهد شد . (این خطا مربوط به سرور وزرات آموزش و پرورش هست و برای برطرف شدن این خطا باید منتظر تیم فنی سامانه سناد باشیم ) .
  • ثبت کامل مشخصات شناسنامه ای والدین در اولیت اول و ثبت مشخصات شناسنامه ای دبیران در اولیت دوم قرار دارد.
  • موارد و مشکلات خاص را می توانید در سامانه پشتیبانی (تیکتینگ) به آدرس support.snd.medu.ir ثبت کنید .
  • چنانچه در ورود به سامانه سناد و یا ثبت اطلاعات ، با کلیک کردن پاسخی دریافت نکردید و دکمه ها عمل نکرد ، سعی کنید از آخرین نسخه موزیلا فایرفاکس (Mozilla Firefox) برای ورود به سامانه و ثبت اطلاعات استفاده کنید .

 

نظرات خود را برای سایت فن آور ارسال کنید .