برای ثبت نام در آزمونهای مدارس استعدادهای درخشان چگونه رمز همگام دریافت کنیم؟
تاریخ: ۶:۰۰ :: ۱۳۹۷/۰۳/۲۱
مدیران مدارس چگونه برای دانش آموزان رمز همگام بگیرند ؟

ثبت نام مدارس استعدادهای درخشان از ۱۹ خرداد آغاز شد و بعد از پشت سر گذاشتن یه سری مشکلات که مربوط به دکمه ثبت نام دانش آموزان بود ، بالاخره مشکلات رفع شد و الان سامانه آماده است . اما برای این کار دانش آموز باید رمز همگام داشته باشد . اما چگونه ؟ با […]

ثبت نام مدارس استعدادهای درخشان از ۱۹ خرداد آغاز شد و بعد از پشت سر گذاشتن یه سری مشکلات که مربوط به دکمه ثبت نام دانش آموزان بود ، بالاخره مشکلات رفع شد و الان سامانه آماده است . اما برای این کار دانش آموز باید رمز همگام داشته باشد . اما چگونه ؟ با فن آور همراه باشید تا یه بار دیگه مباحث مربوط به رمز همگام رو با هم مرور کنیم .

اگر شما خواننده عزیز ، دانش آموز هستید ، با مراجعه به مدیر مدرسه خود رمز همگام را دریافت کنید . 

برای شروع و ادامه روند کار به سوالات زیر باید پاسخ دهید و مرحله به مرحله جلو برید .

قدم اول : بروزرسانی از سناد انجام شده ؟

چنانچه شما مدیر مدرسه ای هستید که در خصوص طرح شهاب و هر برنامه دیگه به همگام سر نزده اید و عملیات بروزرسانی از سناد را انجام نداده اید با انجام مراحل زیر ، یکی دو روز صبر کنید تا دانش آموزان شما از سناد به همگام انتقال پیدا کند و بعد رمز همگام صادر کنید . اگر هم بروزرسانی از سناد انجام شده ، به قدم دوم بروید .

مراحل بروزرسانی از سناد در سامانه همگام :

وارد همگام شوید ، بر روی گزینه سرویسهای سناد کلیک کنید گزینه بروزرسانی از سناد را انتخاب کنید ، در قسمت سمت چپ ، در کنار آیکون های سطل زباله و … آیکون تیک را کلیک کنید و دو روز صبر کنید تا بروزرسانی انجام شود . شاید این عملیات زودتر انجام شود ، هر شش ساعت یکبار به سامانه سر بزنید .

قدم دوم : میخواهید رمز گروهی صادر کنید یا برای تعداد خاصی از دانش آموزان یا معلمان رمز همگام بگیرید ؟ 

رمز گروهی چیه ؟ رمز تکی چجوریه ؟ جای نگرانی نیست ، با فن آور همراه باشید . ایده اینه که برای مدیر این قابلیت ایجاد شده تا در صورت نیاز برای تمام دانش آموزان یک کلاس از مدرسه خود بتونه رمز گروهی صادر کنه و اون رمزها رو در قالب کاغذ آ چهار بتونه پرینت بگیره . پس اگه شما مدیر مدرسه ای هستید که بیشتر دانش آموزانش میخوان در آزمون استعداد های درخشان شرکت کنن ، بهتره رمز گروهی بگیرید ، پرینت کنید و در اختیار ولی دانش آموز قرار بدین .

آموزش گرفتن رمز گروهی :

به قسمت مدیریت کاربران رفته و از گزینه های موجود ، گزینه دریافت رمز گروهی را کلیک کنید سپس نوع کاربری را بر روی دانش آموزان قرار دهید و بعد از انتخاب کلاس و انتخاب گزینه آبی رنگ جستجو ، دانش آموزان لیست خواهند شد . تمام دانش آموزان را تیک بزنید و در انتها گزینه سبز رنگ تغییر رمز را انتخاب کنید . در این لحظه پنجره ای برای شما باز خواهد شد که در آنجا لیست دانش آموزان و رمز همگام هر دانش آموز در آن قرار دارد . به پایین اسکرول کنید (غلتک موس را با پایین حرکت دهید) سپس بر روی گزینه آبی رنگ چاپ کلیک کنید . پرینتر رمزها را پرینت خواهد کرد .

آموزش دریافت رمز تکی :

بر روی گزینه مدیریت کاربران کلیک کنید و سپس گزینه ویرایش را انتخاب کنید . کد ملی دانش آموز را وارد کرده و نقش را دانش آموز انتخاب کنید و جستجو را بزنید . بعد از نمایش اسم دانش آموز در لیست پایین صفحه ، جلو اسم دانش آموز در سمت چپ بر روی آیکون فلش چپ و راست کلیک کنید تا عملیات بازنشانی رمز عبور انجام شود .

جدا از تماس با فناوری ادارات پرهیز کنید ، این روزها بخش فناوری درگیر آماده سازی بعضی از سامانه های آموزش و پرورش هستند . 🙂 

 

 

 

دیدگاه ها بسته شده اند.