چگونه فعالیت های یادگیری نوروزی را در سامانه همگام ثبت کنیم؟
تاریخ: ۱۰:۴۰ :: ۱۳۹۷/۰۱/۱۸
آموزش ثبت فعالیت های یادگیری نوروزی در سامانه همگام

به منظور جمع آوری اطلاعات طرح عید و داستان (داستان خوانی ، داستان نویسی و داستان گویی) ، فرم گزارش گیری طرح عید و داستان در سامانه همگام وزارت آموزش و پرورش به آدرسhamgam.medu.ir قرار داده شده است. با سایت فن آور و آموزش ثبت فعالیت های یادگیری همراه باشید .

به منظور جمع آوری اطلاعات طرح عید و داستان (داستان خوانی ، داستان نویسی و داستان گویی) ، فرم گزارش گیری طرح عید و داستان در سامانه همگام وزارت آموزش و پرورش به آدرسhamgam.medu.ir قرار داده شده است. با سایت فن آور و آموزش ثبت فعالیت های یادگیری همراه باشید .

معلمین دوره ابتدایی سراسر کشور میتوانند با مراجعه به سامانه همگام (نام کاربری و رمز عبور، همان نام کاربری و رمز عبور فیش حقوق ) نسبت به تکمیل اطلاعات دانش آموزان کلاس خود از مورخ ۱۴ فروردین ماه ۹۷ لغایت ۲۵ فروردین ماه ۱۳۹۷، اقدام نمایند. (سامانه ساعت ۲۴ روز ۲۵ فروردین بسته خواهد شد)

مراحل آموزش ثبت فعالیت های یادگیری :

معلم ابتدا وارد سامانه همگام شده و با وارد کردن کدملی و کلمه عبور خود ( رمز فیش حقوقی ) در قسمت داشبورد اصلی بر روی گزینه فرم ساز کلیک کند .

تصویر سامانه همگام – ثبت فعالیت های یادگیری – تصویر اول

سپس نمایش فرم را انتخاب کرده و در صفحه باز شده و در لیست نمایش فرم مثل عکس زیر یکی از موارد را انتخاب کنید .( در این لیست دو گزینه طرح عید و داستان وجود دارد ، یکی از این دو گزینه را انتخاب کنید .)

تصویر سامانه همگام – ثبت فعالیت های یادگیری – تصویر دوم

سپس در پنجره باز شده ، هر کدام از موارد خواسته شده را تکمیل نمائید و در انتها گزینه ذخیره را کلیک کنید .

مثلا اگر دانش آموز فعالیت داستان خوانی انجام داده ، در قسمت فرم تیک مربوط به قسمت داستان خوانی زده شود و در عنوان داستان خوانده شده در قسمت مشخص شده وارد شود . به همین ترتیب برای سایر موارد .

تصویر سامانه همگام – ثبت فعالیت های یادگیری – تصویر سوم

برای مشاهده و ویرایش فرم های ثبت شده میتوانید بر روی گزینه مربوطه کلیک کنید و فرم های ثبت شده را تغییر دهید .

تصویر سامانه همگام - ثبت فعالیت های یادگیری - تصویر چهارم

تصویر سامانه همگام – ثبت فعالیت های یادگیری – تصویر چهارم

نکات :

  • در فرآیند ثبت فعالیت های یادگیری نوروزی مراحل ثبت ، توسط معلم انجام میشود و نیازی به ورود دانش آموز به سامانه همگام در این زمینه نیست .
  • مشکلات فنی مربوط به سامانه همگام (مانند رمز ورود ، خطاهای سیستمی و … ) را با واحد فناوری و سوالات تخصصی مربوط به این طرح را از واحد آموزش ابتدایی جویا شوید .

بهار موسم گل و بلبل و فصل محبوب بسیاری از شاعران است 
شاعر هم که نباشی، هوای لطیف بهار و شاخه‌های پرشکوفه، فکر نوشتن را به سرت می‌اندازد و برای دل خودت هم که شده، دفترت را غرق خط‌خطی می‌کنی. 
بهار، محدود به مرزها نیز نمی‌شود. درست است که ما ایرانی‌ها به شکل مشخص و با مراسم خاص، آمدن این فصل زیبا را جشن می‌گیریم، اما شاعران نقاط دیگر دنیا نیز شعرهای بسیاری در ابراز علاقه به فصل شکفتن سروده‌اند.

دیدگاه ها بسته شده اند.