چگونه در سامانه سناد کلاس تعریف کنیم؟
گروه: سناد
تاریخ: ۲۱:۰۰ :: ۱۳۹۶/۰۶/۱۷
تعریف کلاس در سامانه سناد (مخصوص مدارس عادی)

برای تعریف کلاس در سناد ابتدا اطمینان حاصل میکنیم که تمامی دانش آموزان مورد نظر ما در قسمت لیست دانش آموزان قرار دارند . سپس اقدام به تعریف کلاس میکنیم.

قدم بعدی ای که در سامانه سناد باید انجام شود تا فرآیند ثبت نام تکمیل شود ، تعریف کلاس در سامانه سناد و کلاسبندی دانش آموزان است . 

مراحل انجام کار در فرآیند ثبت نامی دانش آموزان

همانطور که اطلاع دارید در فرآیند ثبت نام دانش آموزان در مقاطع پیش دبستانی ، ابتدایی و متوسطه اول دانش آموز بعد از ثبت نام در سامانه دانش آموزی یا همون سناد به صورت بدون پایه در سامانه ثبت میشود . برای تعیین پایه دانش آموز ابتدا باید به قسمت مدیریت دانش آموزان رفته و در منو لیست دانش آموزان بر روی آن گزینه کلیک کنید ، سپس در پنجره باز شده ، پایه را بر روی گزینه بدون پایه قرار دهید سپس با استفاده از گزینه عملیات که در جلو اسم هر دانش آموز قرار داده شده است نسبت به تعیین پایه دانش آموزان اقدام نمائید .

بعد از تعیین پایه باید کلاسبندی انجام شود که در این مطلب به آن خواهیم پرداخت و در مرحله آخر باید با استفاده از نرم افزار توصیفی یا نرم افزار راهنمایی دانش آموزان را در آن نرم افزارها دریافت کرده و برای آنهای نمره ثبت شود . 

شروع عملیات کلاس بندی :

برای تعریف کلاس در سامانه سناد از نوع کلاسهای عادی (کلاس هایی که چند پایه نیستند) به ترتیب مراحل زیر باید طی شود :
۱- از منو های سمت راست امور دفترداری را انتخاب کنید.

۲- گزینه کلاس های مدرسه را کلیک کنید .

۳- سال تحصیلی ۹۷-۹۶ و نوبت تحصیلی “ضمن سال ۹۶ “را انتخاب کنید.

۴- دکمه آبی رنگ “ادامه” را انتخاب کنید.

۵- در سمت چپِ لیست ظاهر شده ، بر روی دکمه سبزرنگ “ثبت کلاس” کلیک کنید و منتظر بمانید تا پنل کوچکتری در وسط صفحه ظاهر شود (در مواقعی که سرعت اینترنت / اینترانت کم باشد یا ساعت اداری باشد ، این قسمت به سختی باز میشود) .

۶- نام کلاس را درج کنید مثلا “شهید آیت ” و بر روی گزینه “ثبت” کلیک کنید تا نام کلاس ثبت شود .

۷- بر روی گزینه آبی رنگ مشاهده کلاس کلیک کنید تا پنجره جدیدی باز شود که در آن پنجره کلاس های تعریف شده برای آن پایه لیست میشود .

۸- گزینه لیست دانش آموزان را کلیک کرده تا صفحه جدید مربوط به کلاس مورد نظر باز شود .

۹- گزینه سبزرنگ “اضافه کردن دانش آموز” را انتخاب نمائید و بعد از مشاهده لیست کل دانش آموزان ، دانش آموزانی که میخواهید در این کلاس حضور داشته باشند را تیک زده و در انتها گزینه “ثبت دانش آموزان انتخاب شده” را کلیک کنید .

اگه به دنبال تعریف کلاس چند پایه هستید میتوانید با مراجعه به مطالب قبلی سایت فن آور آموزش تعریف کلاس چند پایه در سامانه سناد  را مشاهده کنید .

دیدگاه ها بسته شده اند.